Z przyjemnością informujemy o sukcesie uczniów klasy II b, którzy wzięli odział w konkursie Muzeum Krakowa Zostań introligatorem.

Pierwsze miejsce w kategorii rodzinnej zajął Maksymilian Niemiec. Kalinka Janik otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Celem konkursu było zaprojektowanie okładki albumu, pamiętnika lub ulubionej książki. Konkurs towarzyszył wystawie  Pochwała książki. Robert Jahoda – rzemieślnik i artysta,  prezentowanej w kamienicy Hipolitów. Bohaterem tej wystawy i konkursu jest mistrz introligatorski Robert Jahoda, który był jednym z najwybitniejszych polskich introligatorów. Swój zakład introligatorski prowadził w Krakowie nieprzerwanie przez 60 lat. Jego pasja, chęć nauki i poszerzania horyzontów, jego dążenie do doskonałości formy i treści w tym, co robił, uczyniła z niego jednego z najwybitniejszych Mistrzów wśród introligatorów.

Maksymilian w nagrodę otrzymał tablet oraz dwie Karty wolnego wstępu do wszystkich oddziałów muzeum na wystawy stałe i czasowe.

Jako ciekawostkę warto dodać, że dziadek Maksia był z zawodu introligatorem… Być może wnuk pójdzie w jego ślady…

Kalinka otrzymała dyplom, książkę i koszulkę oraz Karty wolnego wstępu do muzeów.