Dziś mija 79 rocznica urodzin Simony Kossak – Superbohaterki ucznió klas III a i III b.

Zdjęcie przedstawia Simonę Kossak z jej krukiem.
Źródło: https://dzieje.pl/rozmaitosci/prof-simona-kossak-patronka-ulicy-w-bialowiezy

Simona Kossak to polska biolożka, profesorka nauk leśnych i popularyzatorka nauk leśnych. Pochodziła z artystycznej rodziny. Jej tata, dziadek i pradziadek, a także siostra byli znanymi malarzami. O Simonie mówiono, że jest czarownicą, bo rozmawiała ze zwierzętami . Miała oswojonego kruka, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Przez 35 lat mieszkała w samym sercu Puszczy Białowieskiej w starej leśniczówce „Dziedzinka”, położonej na obszarze rezerwatu ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego. Miała tam wspaniały punkt obserwacyjny. Podpatrywała zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Uczniowie klasy III b zdecydowali się na leśne urodziny i zorganizowali wyprawę do Lasu Wolskiego. Do ekspedycji przyłączyli się uczniowie klasy II b.

Dzieciaki wyruszyły na wędrówkę ścieżką przyrodniczą Baba Jaga-Panieńskie Skały-Polana Sowiniec. W sekrety przyrodnicze Lasu Wolskiego wprowadził dzieci Pan Zbigniew – leśnik, który doskonale każdy fragment tego pięknego lasu.

Dzieci miały okazję zachwycać się osobliwościami Lasu.

Gdy zakończyły się pasjonujące zajęcia przyrodnicze dzieciaki posiliły się, aby mieć siłę wspiąć się na Kopiec Piłsudskiego.