Dziś mija 79 rocznica urodzin Simony Kossak – Superbohaterki ucznió klas III a i III b.

Zdjęcie przedstawia Simonę Kossak z jej krukiem.
Źródło: https://dzieje.pl/rozmaitosci/prof-simona-kossak-patronka-ulicy-w-bialowiezy

Simona Kossak to polska biolożka, profesorka nauk leśnych i popularyzatorka nauk leśnych. Pochodziła z artystycznej rodziny. Jej tata, dziadek i pradziadek, a także siostra byli znanymi malarzami. O Simonie mówiono, że jest czarownicą, bo rozmawiała ze zwierzętami . Miała oswojonego kruka, który kradł złoto i atakował rowerzystów. Przez 35 lat mieszkała w samym sercu Puszczy Białowieskiej w starej leśniczówce „Dziedzinka”, położonej na obszarze rezerwatu ścisłego Białowieskiego Parku Narodowego. Miała tam wspaniały punkt obserwacyjny. Podpatrywała zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Uczniowie klasy III b zdecydowali się na leśne urodziny i zorganizowali wyprawę do Lasu Wolskiego. Do ekspedycji przyłączyli się uczniowie klasy II b.

Dzieciaki wyruszyły na wędrówkę ścieżką przyrodniczą Baba Jaga-Panieńskie Skały-Polana Sowiniec. W sekrety przyrodnicze Lasu Wolskiego wprowadził dzieci Pan Zbigniew – leśnik, który doskonale każdy fragment tego pięknego lasu.

Dzieci miały okazję zachwycać się osobliwościami Lasu.

Gdy zakończyły się pasjonujące zajęcia przyrodnicze dzieciaki posiliły się, aby mieć siłę wspiąć się na Kopiec Piłsudskiego.

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa