Zapraszamy na DNI OTWARTE 27.02. 2021 i 13.03.2021 w godz. 10 – 12.

Oferta zerówki

Jesteśmy kameralną szkołą ze 120 letnią tradycją, która łączy bogatą przeszłość z wyzwaniami współczesnego świata.

Nasza szkoła jest niewielka, stwarza dobre warunki do nauki zapewniając ciepłą, serdeczną i troskliwą opiekę, z którą spotykają się uczniowie i rodzice na co dzień ze strony wszystkich pracowników szkoły. Zapewniamy opiekę w godzinach od 7.00 do 17.00.

W roku szkolnym 2021/2022 planujemy utworzyć jeden  integracyjny oddział przedszkolny dla dzieci 5, 6-letnich liczący nie więcej niż 20 dzieci.

Dzięki Funduszom Europejskim zwiększającym ofertę wychowania przedszkolnego w Gminie Miejskiej Kraków mamy bardzo dużo atrakcyjnych pomocy, gier i zabawek dla dzieci. Realizujemy  innowację  programowo-metodyczną  „Spółgłoski do przytulania. Poznawanie liter przez zmysły, wrażenia i zabawę”.

Nasza szkoła posiada doskonałą lokalizację w centrum miasta z korzystnymi połączeniami komunikacyjnymi.

Realizacja podstawy programowej odbywa się od godz. 09.00 – 14.00.

Współpracujemy z krakowskimi domami kultury, dzięki czemu dzieci korzystają z różnorodnych zajęć dodatkowych np. ceramika, zajęcia cyrkowe, zajęcia „Miasto”  (architektoniczno – plastyczno – konstrukcyjne). Planujemy również kontynuację raz w miesiącu koncertów Filharmonii Krakowskiej oraz zajęć sportowych w Tauron Arenie -Akademia Przedszkolaka. Raz w miesiącu prowadzimy zajęcia Kuchcikowo rozwijające kreatywność dzieci dostarczając im również wspaniałych wrażeń smakowych

O prawidłowy rozwój mowy dzieci dba nasz logopeda prowadząc  raz w tygodniu zajęcia metodą zabaw edukacyjnych bardzo lubianych przez dzieci.

Widok sali, na pierwszym planie grupa dzieci z nauczycielem, siedzą na kolorowej macie. Po prawej stronie na ścianie znajduje się tablica multimedialna.
sala w której przebywają dzieci z zerówki

Sala lekcyjna jest przestronna z obszernym miejscem do zabawy, z kącikami tematycznymi i miejscem do nauki. Wyposażona w tablicę multimedialną z dostępem do sieci internetowej i oczyszczacz powietrza.

Dzieci codziennie spędzają czas na świeżym powietrzu spacerując lub przebywając na placu zabaw dostosowanym do młodszych dzieci.

Co roku prowadzimy  zajęcia adaptacyjne, podczas których dzieci mają możliwość spotkać się ze swoimi przyszłymi kolegami i wychowawcami. W tym czasie Rodzice mogą skorzystać z porad naszych szkolnych specjalistów: psychologa, pedagoga, logopedy, którzy na co dzień w naszej szkole pomagają w przygotowaniu dziecka do podjęcia nauki. Jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli również w tym roku planujemy je zorganizować.

Oferujemy zdrowe i smaczne obiady oraz  podwieczorki przygotowywane w szkolnej kuchni przez firmę „Różowy Słoń”.

Na terenie szkoły zapewniamy opiekę psychologa, pedagoga, logopedy, opiekę i pomoc pani pielęgniarki. Nasze dzieci korzystają z bezpłatnej opieki stomatologicznej firmy Specjal Dent dzięki umowie zawartej przez UMK.

Dyrektor Szkoły przekazuje informację dotyczącej Rekrutacji do grupy zerowej roku szkolnego 2021/2022, która ruszy 1 marca 2021. Zasady i terminarz znajdują się poniżej:

Godziny w których można z sekretariatu pobrać wniosek rekrutacyjny (od 1.03.2021 r.): poniedziałek, środa, piątek 7.00 – 15.00, wtorek 7.00 – 16.00 z wyjątkiem czwartku. Jednak ze względu na pandemię rekomendujemy rekrutację elektroniczną.