ZAPISY 2017/18

Zapisy na rok szkolny 2017/18

• dzieci do oddziału przedszkolnego ("zerówki") urodzonych w roku 2011, również dzieci do integracji.
  • dzieci do klasy pierwszej urodzonych w roku 2010, również dzieci do integracji

TERMIN: od 18 kwietnia do 8 maja 2017 r.
    ZASADY REKRUTACJI SĄ DOSTĘPNE NA PORTALU EDUKACYJNYM:

zobacz

• Zapisu do I klasy dokonuje się poprzez wypełnienie elektronicznego formularza.
  • Następnie należy formularz wydrukować, podpisać i przynieść do szkoły.
  • Formularz można będzie otrzymać w szkole i wypełnić ręcznie.
  • Sekretarit szkoły czynny jest w godz. 9.00 - 14.00 codziennie z wyjątkiem czwartku.
  • Planujemy otwarcie dwóch oddziałów klasy pierwszej (masowy oraz integracyjny) oraz jednego przedszkolnego - integracyjnego zobacz
  • Ze względu na bariery architektoniczne nie mamy możliwości przyjęcia dzieci na wózkach.

Szkoła w liczbach

• ogólna ilość oddziałów: 15
  • w tym oddziały integracyjne: 7
  • oddział przedszkolny: 1
  • średnia ilość uczniów w klasie: 20
  • ogólna ilość uczniów:
  • nauczyciele zatrudnieni: 49
  • sale lekcyjne: 10
  • pracownia komputerowa: 1
  • biblioteka: 1
  • sale gimnastyczne: 2
  • tablice multimedialne: 10
    NOWA OFERTA - ATUTY NASZEJ SZKOŁY> TU: zobacz

Oferta oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2017/18

Oddział Przedszkolny - Akademia Przedszkolaka o profilu artystyczno-sportowym zaprasza w nowym roku szkolnym 2017/18

TU: zobacz1
    TU: zobacz2

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA proponuje państwa dzieciom:

• doskonałą lokalizację w centrum miasta
  • zajęcia obejmujące podstawę programową od 8.00 – 13.00
  • 10-godzinną opiekę bez konieczności korzystania ze świetlicy
  • smaczne domowe obiady w stołówce szkolnej

Grupa integracyjna - zapraszamy dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego:

• z niepełnosprawnością intelektualną
  • niedosłyszące
  • niedowidzące
  • z cechami autyzmu
  • z zespołem Aspergera
  • z zespołem Downa
  • z epilepsją
  • z chorobami somatycznymi

Gimanstyka przedszkolaka

Zajęcia w sali gimnastycznej odbywają się 5 razy w tygodniu:
    gry i zabawy, zabawy z chustą Klanza, gimnastyka korekcyjna, zumba, aerobik, tańce, piłka nożna.

Spotkania po angielsku

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Proponujemy osłuchanie się z językiem angielskim poprzez formę zabawy, rymowanki, piosenki i nowe słówka.

Program autorski „Ze sztuką na ty”

Dziecko i teatr

• spotkania z teatrem (wyjścia na przedstawienia teatralne do kina "Tęcza", teatru "Groteska", kina "Wrzos")
  • spotkania z pisarzami i autorami bajek,
  • zabawy w teatr,
  • udział w szkolnym konkursie dla klas 0-III i przedszkolaków
  • przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów

Dziecko i plastyka

• rozwijanie twórczej aktywności plastycznej dziecka
  • poznanie różnych technik plastycznych: rysunek - kredka, pastele, ołówek, węgiel; malowanie – akwarele, tusz, farby; wycinanka – z papieru kolorowego, kartonu, szmatek; wydzieranka; collage – technika mieszana z wykorzystaniem różnorodnego materiału
  • tworzenie barw, proste formy przestrzenne, kompozycje z materiału przyrodniczego
  • wystawa prac plastycznych
  • zwiedzanie ekspozycji malarstwa w muzeum, oglądanie rzeźb, pomników w najbliższym środowisku

Dziecko i muzyka

• spotkania z muzyką – raz w miesiącu udział w koncertach Filharmonii Krakowskiej
  • rytmika – raz w tygodniu
  • zabawy przy muzyce
  • taniec
  • mała orkiestra

Dziecko i sztuka

• nabywanie przez dziecko umiejętności wyrażania siebie poprzez elementy plastyki, muzyki, ruchu i tańca
  • tworzenie dźwięków za pomocą własnego ciała: klaskanie, uderzanie o uda, ramiona, tupanie, pstrykanie palcami, tworzenie dźwięku głosem

Akademia zdrowego przedszkolaka

Udział w akcji poprzez zdobywaie certyfikatów. Jest to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego nadrzędny cel to propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia.

Wykorzystanie w pracy z dziećmi metody dobrego startu prof. M. Bogdanowicz

Kuchcikowo

Zajęcia kucharskie dla dzieci 2 razy w miesiącu.

Bajkowe spotkania

Spotkania z bajką w bibliotece szkolnej i w Bibliotece Publicznej. Spotkania z autorami bajek. Głośne czytanie bajek przez rodziców i nauczycieli.

Spotkania z łamigłówką

Zajęcia matematyczno – logiczne, gry i zabawy, łamigłówki w świecie matematyki Edyty Gruszczyk - Kolczyńskiej.

Zajęcia dodatkowe poza podstawą programową:

• rytmika
  • robotyka
  • muzykoterapia
  • gimnastyka korekcyjna
  • zumba, aerobik, tańce, piłka nożna
  • religia

Opinie na temat oddziału przedszkolnego są dostępne na stronie przedszkoland.pl: zobacz
    W ramach zajęć realizowany jest program wychowania przez sztukę „Ze sztuką na ty” wszechstronnie rozwijający aktywność twórczą na wszystkich płaszczyznach – ruch, teatr, taniec, plastyka, muzyka. Stosowane są aktywizujące metody pracy kształtujące kreatywność, samodzielne myślenie, zdolność twórczego rozwiązywania problemów. W ramach współpracy z Dębnickim Ośrodkiem Kultury „Tęcza” dzieci uczestniczą w przedstawieniach oraz w koncertach artystów Filharmonii Krakowskiej. Nasza „zerówka” podejmuje z klasami I – III wiele wspólnych działań, które niejednokrotnie wychodzą poza naszą placówkę; organizowane są konkursy recytatorskie i plastyczne z udziałem zaprzyjaźnionych przedszkoli. Motywacyjny system oceny zachowania ma na celu ukształtowanie właściwych zachowań prospołecznych niezbędnych do rozpoczęcia nauki w klasie pierwszej.

"Zerówka" jest dobrze wyposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, a wszystkie zajęcia ruchowe odbywają się w sali gimnastycznej.

Tylko mała szkoła jest szkołą w pełni bezpieczną!

Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków, ul. Konfederacka 12 / tel. (012) 266-36-58

• Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków