ZAJĘCIA WOKALNE

Teraz - 2016/17

Zajęcia wokalne prowadzone są w ramach Koła Muzyczno-Teatralnego, gdyż skupiają większość jego członków, a zakres działań i repertuar dopasowany jest do repertuaru teatralnego. Zajęcia dla zespołu odbywają się w piętek godz. 13.30 (7 lekcja), a dla solistów we wtorek godz. 13.30 (7 lekcja).Nauczycielem prowadzącym jest Anna Michalik, a koorydnatorem działalności muzyczno-teatralnej Krystyna Gubernat.
Zespół istnieje już czwarty rok; uczniowie biorą udział w międzyszkonych konkursach wokalnych, m.in. w kolejnych edycjach przesłuchań Młode Talenty Dzielnicy VIII - Reflektory, Konkurs Tradycyjnej Pieśni i Piosenki Polskiej w MDK"Dom Harcerza", Talenty Małopolski.

Dawniej - 2012/13

W roku 2012/13 zespół wokalny prowadził p.Maciej Pałczyński. Należeli do niego uczniowie z klasy piątej: Marta Czernecka, Ewa Mleczko, Weronika Żurowska, Katarzyna Brudek, Mikołaj Bogucki, Piotr Grela, Jakub Gliwa oraz Wiktoria Rżąsa z kl.VI. Zespół przygotował oprawę muzyczną szkolnych uroczystości: ślubowania klas pierwszych, Święta Niepodległości, Konstytucji 3 Maja. W programie miał pieśni patriotyczne, kolędy oraz repertuar rozrywkowy. Współpracował z Kołem Teatralnym.

Archiwum - CHÓR SZKOLNY

Dawniej

W roku szkolnym 2010/11 chór szkolny prowadziła p.Iwona Mozul. W latach 2003/04 do 2006/07 oraz w roku 2008/09 opiekowała się nim p. Mirosława Szutowska. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Uczniowie występowali w szkole podczas tradycyjnych uroczystośći; Dnia Patrona, Święta Niepodległości, Świeta Konkstytucji 3 Maja etc. wspomagali przedsięwzięcia teatralne, prezentowali dorobek Rodzicom, brali udział w pozaszkolnych konkursach i przeglądach. Naprawdę warto ich posłuchać!

Ważny i znaczący sukces to I MIEJSCE w Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych Młodzieży pod patronatem Kuratorium Oświaty w roku szkolnym 2006/07. Chór zaprezentował tam trzy piosenki: "Deszczowe lato", "Hawiarską Kolibę" oraz "Krakowską plotkę"
W bieżącym roku chór ponownie wystąpił w Małopolskich Konfrontacjach Muzycznych i zajął I MIEJSCE w kategorii zespołów wokalnych ze szkół podstawowych.

chór - SP 30 Paulian Biedrzyńska

W roku szkolnym 2007/08 chór w nowym składzie (uczniowie klas czwartych i piątych) zaprezentował się podczas uroczystości otwarcia sali gimnastycznej w piosenkach z repertuaru Jana Pietrzaka oraz zespołu EKT. Repertuar chóru obejmuje także pieśni patriotyczne prezentowane podczas wieczoru poetyckiego "Z głębi dziejów", kolędy przygotowane do konkursów międzyszkolnych oraz piosenki popularne.

Kiedy szliśmy przez Pacyfik Pięknie żyć...

11 stycznia 2008 - to właśnie my 27 października 2007 11 stycznia 2008 - konkurs kolęd

Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków