Ślubowanie klas Ia i Ib

12 października poszerzył się krąg "braci uczniowskiej" Szkoły Podstawowej nr 30

Tego dnia odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych, do którego dzieci długo się przygotowywały. Zostały wybrane piosenki i wiersze, wykonane zaproszenia i dekoracje. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście m in. pani Dyrektor, Rodzice, Nauczyciele, Wychowawczynie Przedszkola, Dobra Wróżka oraz nasi koledzy i koleżanki z klas drugich i trzecich. Po raz pierwszy w uroczystości brała też udział klasa "0" wraz ze swoimi Paniami. Pomimo że są w szkole od niedawna, także przygotowali krótki program artystyczny, za który otrzymali gromkie brawa. Po występie klasy "0" miała odbyć się część oficjalna uroczystości, ale zakłóciła ją wizyta rozgniewanej Złej Wróżki, której nikt nie zaprosił. Krzyczała coś o tym, że nie dopuści, aby dzieci stały się uczniami, rzuciła zaklęcie: " Hokus - pokus, czary złe, leniuchować każdy chce. Hokus - pokus, wielkie szumy, wnet zabiorę wam rozumy" i... uciekła. Na szczęście Dobra Wróżka znalazła radę na tę sytuację. Dzieci miały odwiedzić cztery krainy (muzyki, pracy, miłości i mądrości) i wykonać tam różne zadania. Za poprawnie wykonane zadanie można było otrzymać symbol tej krainy (klucz wiolinowy, pszczołę, serce, sowę ). Nie było to jednak łatwe, bo cała publiczność oceniała wykonanie tych zadań. Zdobycie wszystkich symboli umożliwiło Dobrej Wróżce odwrócenie zaklęcia, czym uszczęśliwiła wszystkie dzieci i zebranych gości. W związku z tym mogła odbyć się dalsza część uroczystości.

Wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn Polski i dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszaków na uczniów naszej szkoły i wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz tarcze. Okazało się, że uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali dla swoich młodszych kolegów niespodziankę - prezenty powitalne, które wręczyli przedstawicielom klas. Po wyprowadzeniu sztandaru, pożegnaniu gości, uściskach z paniami z przedszkola oraz sesji zdjęciowej dla rodziców - nowi uczniowie szkoły udali się do klas. A tam ... następna niespodzianka - pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców. Oj, to było świętowanie! Do zobaczenia za rok - już w innym składzie.