KOŁO TEATRALNO-MUZYCZNE

Muzyka i teatr dla klas I-III

W roku szkolnym 2017/18 dzieci młodsze realizują wspólne przedsięwzięcia z grupą starszą; występują w spektaklu z okazji 250 rocznicy Konfederacji Barskiej.

Młodszym uczniom oferujemy zajęcia teatralno-muzyczne. Odbywają się one raz w tygodniu w świetlicy (piątek lekcja: 2/3). Prowadzi je nauczyciel - wychowawca świetlicy mgr Anna Michalik (absolwentka Akademii Muzycznej). Oferta skierowana jest do wszystkich do chętnych z klas młodszych.

Cele zajęć:

Program zajęć:

• zabawy dramowe
  • ćwiczenia wymowy
  • pieśni patriotyczne, okolicznościowe, kolędy
  • legendy krakowskie

Święto Niepodległości 2015/16

Uczniowie klasy I c wzięli udział w przedsięwzięciu klas starszych i wystąpili w przedstawieniu "Wojenne rozstania 1914"; piosenkę solową "Jak szło wojsko" śpiewał Mateusz Szeliga. Pozostali uczniowie to: Gosia Dubiel, Olga Janik, Serafia Kunz, Ola Rogowska, Kajtek Brzuchacz i Antek Dardziński.

Pan Twardowski 2014/15

Z radością zawiadamiamy, że przygotowany przez klasę trzecią spektakl "Pan Twardowski" prezentowany był w dwóch konkursach międzyszkolnych i w obu otrzymał nagrody.

Królewskie Theatrum na Wawelskim Dworze
    org. Dział Edukacyjny Zamku Królewskiego na Wawelu

• II MIEJSCE - Koło Muzyczno-Teatralne za przedstawienie "Pan Twardowski"
  • NAGRODA dla Najlepszego Aktora - Maksym Zajączkowski
  • Wyróżnienie Specjalne za rolę - Jadwiga Dardzińska
  • Nagroda za najładniejsze stroje - Maciej Maj i Helena Dardzińska

XXIII Małopolskie Spotkania Teatrzyków Dziecięcych
    MDK im. Andrzeja Bursy

• III MIEJSCE - Koło Muzyczno-Teatralne za przedstawienie "Pan Twardowski"

OBSADA:

• Twardowski - Maciej Maj
  • Mefisto - Jadwiga Dardzińska
  • Belzebub - Maksym Zajączkowski
  • Służba Twardowskiego - Zuzanna Rudny, Zofia Stolz
  • Matka - Patrycja Łotocka
  • Dziecko - Olga Kustra
  • Diabły - Gabriela Nęcińska, Olga Łucek, Amelia Sławeńska, Bartosz Brzuchacz, Jan Michorek
  • Aniołek - Helena Dardzińska
  • Karczmarz - Michał Pietrzykowski
  • Krakowianie - Małgorzata Porębska, Zuzanna Rudny, Paweł Jarkiewicz, Zofia Stolz

"Legenda o smoku" - sukces młodych aktorów :) - rok 2012/13

Od marca klasa I b pracowała nad przygotowaniem spektaklu na "dzień otwarty szkoły" - premiera wypadła całkiem dobrze, więc postanowiliśmy pokazać się na zewnątrz. I... praca zaczęła się od początku, zmieniliśmy trochę obsadę, rozbudowana została choreografia, doszły piosenki (wraz z dziewczynkami z II b), starannie dobieraliśmy kostiumy. W sumie przedstawienie było grane aż pięć razy! Zespół wziął udział w dwóch konkursach międzyszkonych i w obu zdobył I MIEJSCE. Były to:

• KRÓLEWSKIE THEATRUM NA WAWELSKIM DWORZE - konkurs na inscenizację legendy org. Zamek Królewski na Wawelu
  • WIOSENNY PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY - formy teatralne org. MDK im.K.I.Gałczyńskiego

Dodatkowo indywidualne nagrody aktorskie otrzymali: Maksym Zajączkowski - żywiołowy jak na Smoka Wawelskiego przystało, Maciek Maj - Król Krak oraz Bartek Brzuchacz - śpiewający Szewczyk.

• więcej zdjęć>

Oto cała obsada:

• Smok - Maksym Zajączkowski / Nikodem Mazur
  • Szewczyk Dratewka - Bartosz Brzuchacz
  • Król - Maciej Maj
  • Królewna - Małgorzata Porębska
  • Rycerze - Szymon Szeliga, Michał Pietrzykowski, Konrad Mateja, Jan Michorek
  • Krakowianki - Gabriela Nęcińska, Patrycja Łotocka, Jadwiga Dardzińska, Zuzanna Rudny, Amelia Karansulis, Olga Łucek, Olga Kustra, Julia Wójtowicz
  • Chórek - Natalia Bogucka, Julia Gorayska, Katarzyna Kuśmider, Anna Lejczak, Wiktoria Papiz, Aleksandra Szot, Amelia Żmuda.

A nagród dostaliśmy tyle, że nie dało się ich udźwignąć :) To wcale nie żart!

• Szkoła Podstawowa nr 30 - Kraków