Z działalności klas I - III

WSPÓŁPRACA KLAS I-III Z PRZEDSZKOLAMI

• Spotkania teatralne.
  • Udział w konkursach
  • Udostępnianie gazetki szkolnej "STOP 30".
  • Wymiana upominków.
  • Uczestnictwo w lekcjach klasy I.
  • Wspólne spotkania i zabawy.
  • Udział uczniów Szkoły Podstawowej nr 30 w akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

Współpraca z Przedszkolami w roku szkolnym 06/07 - II semestr
    Dotyczy Przedszkoli: Nr 2 ul. Twardowskiego 90, Nr 67 ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 i filii 67 ul. Praska 52,
    Nr 71 ul. Ludwinowska 6, Nr 127 ul. Komandosów 13, Nr 140 ul. Słomiana 8.

Luty:

• 15 II - przekazanie do Przedszkola nr 2 piętnastu najciekawszych prac uczniów klas I-III
    na konkurs "Maska karnawałowa"

• dostarczenie przez uczennice klasy VI c aktualnej szkolnej gazetki STOP-30 do wyżej wymienionych przedszkoli

• 21 II - wizyta uczniów klasy II b w Przedszkolu nr 67 przy ulicy Praskiej, udział w zajęciach "Mieszkańcy ogrodów zoologicznych w Europie", teatralne zabawy słowne, wymiana doświadczeń związanych z edukacją teatralną "Od teatrzyku do teatru" u dzieci przedszkolnych i "Teatru w klasie" w szkole- prezentacja i wymiana opracowanych i zgromadzonych materiałów i programów autorskich, wymiana upominków: uczniowie wręczyli symbol teatru - maskę a przedszkolaki - zakładki.

Marzec:

• 2 III - wizyta uczniów klasy I w przedszkolu nr 67 przy ulicy Praskiej, udział w zajęciach "Teatr na stole, czyli zabawy słowem", przedstawienie przedszkolaków pt. "Kocie śniadanie", spotkanie z aktorką KTE - pokaz kukiełek i pacynek, wymiana upominków. Uczniowie wręczyli lalki kukiełki, przedszkolaki pamiątkową plakietkę. Przekazano do szkoły materiały związane z edukacją teatralną między innymi opracowanie "Pedagogiczne i psychologiczne walory zabawy w teatr u dzieci".

• rozstrzygnięcie konkursu "Maska karnawałowa", organizowanego przez Przedszkole nr 2, przekazanie wyróżnień i dyplomów dla uczniów oraz podziękowań dla nauczycieli

• 8 III - wizyta przedszkolaków w szkole, udział dzieci z Przedszkola nr 67 z ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w lekcji języka angielskiego klasy pierwszej, której tematem było powtórzenie nazw kolorów i zwierząt, wspólne uczestnictwo w zabawach ćwiczących zapamiętywanie nowych słów, śpiewanie piosenek i kolorowanie

• 28 III - przekazanie do przedszkoli aktualnej gazetki "STOP 30" wraz ze świątecznymi upominkami wykonanymi przez klasę III a, przypomnienie o akcji "Uczniowie czytają przedszkolakom" - wstępne ustalenie terminów.

• 30 III - kolorowy korowód klasy I i II b, włączenie się do organizowanego przez Przedszkole nr 67 - filia I Integracyjnego Przemarszu "Kraków wita wiosnę", spotkanie z przedszkolakami na terenie Parku Dębnickiego, zabawy w plenerze i wymiana upominków - uczniowie otrzymali kwiatki doniczkowe do pielęgnacji w klasie, przedszkolaki - kolorowe papierowe kwiaty od klasy I oraz symbol świąt - jajka na patyczku ze szkolnego kiermaszu świątecznego.