| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

"Krajobrazy Polski" – konkurs plastyczny

14 grudnia odbyło się w sali nr 8 uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursu plastycznego dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nagrody, które nie zostały odebrane osobiście, przekażemy do przedszkoli w późniejszym terminie.

Mamy zaszczyt ogłosić wyniki:

Angelika Góra, Jadwiga Rak

Gala II Przeglądu Teatralnego - Teatr Praska 52

W środę 12 grudnia w Teatrze Praska 52 odbyła się gala teatralna - przegląd przedstawień opartych na ruchu i geście. Zaprezentowały się cztery szkoły; w tym nasza. Uczniowie klasy 4c oraz 4c przygotowali pod kierunkiem p. Agnieszki Frolich przedstawienie pt. "Oceanarium"

Młode Talenty Dzielnicy VIII - Reflektory 2018

W środę 12 grudnia w Ośrodku Sportu i Kultury w Sidzinie miał miejsce finał zmagań artystycznych uczniów Dzielnicy VIII w kategorii wokalnej i recytatorskiej. Naszym jedynym reprezentantem był Bartosz Brzuchacz z kl. VII b. Bartek zakwalifikował się do ścisłego finału, w którym rywalizowało sześciu wokalistów. OstatecznyM werdyktem jury przyznało mu I MIEJSCE. Gratulacje!

Gala finałowa w SCKM

W czwartek 29 listopada o godz. 17.00. odbyła się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży uroczysta gala podsumowująca projekt "Przytulmy Polskę do serca". W ramach projektu artystycznego szkół i placówek Dzielnicy VIII odbędą się cztery konkursy: recytatorski i wokalny dla szkół, recytatorski i wokalany dla przedszkoli. Wyłonieni finaliści wystąpili na scenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Koncert finałowy prowadziła znana krakowska artystka, Jaga Wrońska - wokalistka przez lata związana z kabaretem Loch Camoelot, animatorka Krakowskich Lekcji Śpiewania. W finale wystąpili następujący reprezentanci naszej szkoły: Bartosz Brzuchacz - I miejsce w kategorii wokalnej i III miejsce w recytatorskiej (13 - 16 lat) Nadia Kunz - I miejsce w kategorii recytatorskiej i III miejsce w wokalnej (7 - 12 lat) Zbigniew Szerszeń - III miejsce w kategorii recytatorskiej (7 - 12 lat) Koło Muzyczno-Teatralne - I miejsce w kategorii zespołów wokalnych Maciej Liptak z zespołem - II miejsce w kategorii zespołów wokalnych

Dębnicki Przegląd Piosenki Ułańskiej

W czwartek 15.11.2018 r. odbył się w naszej placówce międzyszkolny konkurs pieśni patriotycznych. Jury przesłuchało 25 wykonawców; solistów, duety i zespoły. Udział wzięło 8 szkół, w sumie około 70 uczestników.Najczęściej wybierano znane pieśni legionowe jak "Piechota"," Białe róże". Pojawiły się utwory nawiązująe do okresu II wojny światowej; "Miasto 44", "Major Ponury", "Dziewczyna z granatem w ręce", mieliśmy również okazję wysłuchać mniej znanych utworów jak "Siwy mundur" czy "Walc końcówka. Podczasu imprezy Paulina Urbańska i Kamil Wyroba z klasy IV a odczytali najpiękniejsze życzenia dla Polski, które wcześniej przygotowali uczniowie.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada klasy 0 – 3 obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i najlepszy moment, aby przypomnieć sobie część z nich.
Uczniowie klas młodszych uczcili ten dzień przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych, odgadywali z jakich bajek pochodzą czytane przez panie fragmenty oraz rozpoznawali bajkowe postacie na fotografiach.

"Przytulmy Polskę do serca" - projekt Dzielnicy VIII

Co Polacy śpiewali u progu niepodległości?

W poniedziałek 22 października zespół Koła Muzyczno-Teatralnego uczestniczył w niecodziennym wydarzeniu kulturalnym. Odwiedziliśmy Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką", stając się współtwórcami wykładu historycznego p. Piotra Boronia. Naszą rolą było zilustrowanie muzyczne gawędy o dawnych pieśniach patriotycznych, z których część jest popularna i śpiewana do dziś. Przygotowaliśmy dziewięć utworów. Wystąpili uczniowie z kl.7b, 5a, 4c; jako soliści: Bartosz Brzuchacz, Maciej Liptak, Serafina Kunz, Jakub Dorda i Mateusz Szeliga, a także... p. Adrian Karkowski. Opiekę artystyczną sprawowały panie: Anna Michalik i Krystyna Gubernat.

Program obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w roku 2018

Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka

Dnia 17 października 2018 r. uczniowie klasy 8 a wzięli udział w Ogólnopolskim Mityngu Pływackim Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, który odbył się w Chrzanowie. Znów mogą się pochwalić swoimi zwycięstwami: Serdecznie gratulujemy!

Ślubowanie

W piątek 12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych przygotowane przez panie: Dorotę Kaję, Katarzynę Bil i Kamilę Szadkowską.

regulamin
wykaz podręczników

Obiady

Akademia Młodego Krakowianina

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

Dla obcokrajowców