| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

Konsultacje dla Rodziców

Na najbliższy dzień otwarty dla Rodziców zapraszamy 19 kwietnia 2018 roku.

Konkurs "Cudowny świat baśni" w Centrum Kultury Podgórza

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu wiedzy o baśniach oraz życiu Jana Christiana Andersena. Konkurs organizowany był przez DK "Podgórze". Laureatami zostali: Antoni Dardziński z kl. III c - III miejsce, Anna Dardzińska z kl. I b - V miejsce oraz Serafina Kunz z kl. III c, Agnieszka Litner z kl. IV a, Karolina Kozak z kl. IV b - Wyróżnienia.

Święto Szkoły - 250 lat Konfederacji Barskiej

W piątek 23 marca odbyło się w naszej szkole niezwykłe święto! Obchodziliśmy dzień naszego patrona, Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego. Był on dowódcą i marszałkiem Konfederacji Barskiej, a także generałem w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Program uroczystości:

Przedstawienie dla Rodziców

• W czwartek 12 kwietnia powtórzyliśmy przedstawienie historyczne przygotowane z okazji 250-tej roczniczy Konfedracji Barskiej pt. "Opisanie królewskiego przypadku".
  • W rolach głównych: Maciej Maj, Michał Pietrzykowski, Julia Gawłowska i Bartorsz Brzuchacz
  • W pozostałych rolach:Natalia Bogucka, Aleksandra Szot, Olga Łucek, Olga Kustra, Patrycja Łotocka, Jadwiga Dardzińska, Zuzanna Rudny, Alicja Panowska, Alicja Janik, Małgorzata Porębska, Gabriela Nęcińska, Aleksandra Rogowska, Serafina Kunz, Adam Bawełkiewicz, Maksym Zajączkowski, Szymon Szeliga, Mateusz Szeliga
  • Opieka artystyczna: Anna Michalik, Krystyna Gubernat, Krystyna Glanowska
  • Współpraca: Maciej Pałczyński, Jerzy Kowalik, Magdalena Dąbek

Konkurs recytatorski "Poezja kobiet"

Z radością informujemy, że Serafina Kunz z kl. III c zajęła III MIEJSCE w tradycyjnym konkursie poezji kobiecej zorganizowanym przez Centrum Kultury "Podgórze". W przesłuchaniach wzięło udział 297 uczestników z 44 krakowskich szkół oraz ośrodków kultury. Jury przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie. Nasza uczennica zdobyła uznanie jurorów wierszem Wandy Chotomskiej "Motyle".

Premiera w Operze Krakowskiej

W piątek 23 marca miała miejsce premiera opery "Pajace" Ruggero Leoncavallo / Giacomo Puccini. Na uwagę zasługuje fakt, że wystąpił w niej uczeń naszej szkoły, Mateusz Szeliga z kl. III c. Gratulujemy tego niezwykłego sukcesu i życzymy rozwoju kariery artystycznej :)

Rekrutacja do klas pierwszych oraz oddziału przedszkolnego na rok 2018/19

"Turniej Trzech Szkół" - Unihokej

W dniu 02.03.br. w naszej szkole odbył się turniej zaprzyjaźnionych szkół: SP 30, SP 54 i SP 133 w unihokeju dziewcząt i chłopców. Sędzią był nauczyciel wychowania fizycznego p. Zygmunt Dutkiewicz. Poziom sportowy rozgrywek był bardzo wysoki; ostatecznie nasze dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy trzecie.Turniej był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Dzielnicy VIII.

Nasze drużyny turniejowe:

Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym w Zakopanem

W dniach 26 - 28 II 2018 r odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym w Zakopanem. Nasze uczennice z klasy VII a zajęły następujące miejsca:
    Justyna Waligórska: I miejsce w slalomie specjalnym i III miejsce w slalomie gigancie;
    Jagoda Litner: IV miejsce w slalomie specjalnym i II miejsce w slalomie gigancie.

Wystarczy tak niewiele... by pomóc

Podziękowanie zobacz

Bardzo dziękujemy za piękne prace!

„Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”

Zbiórka makulatury

Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą "Przywróćmy dzieciom uśmiech". Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w domach.Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły: gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieu. Makulaturę należy zważyć, dobrze związać w paczkę (opisaną: imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca, ilość w kg i data), a następnie złożyć w podziemiach szkoły. W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorami akcji - Kamilą Półtorak i Magdaleną Dąbek.

Obiady

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Akademia Młodego Krakowianina

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

Dla obcokrajowców

Szkoła Muzyczna "Bravissimo"

Nauczanie domowe

Wynajem powierzchni użytkowej

Duplikaty

page rank

www.szkolnictwo.pl - informator: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30.