| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

Zajęcia sportowe w ferie

Dni otwarte szkoły

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na dni otwarte naszej szkoły w następujących terminach:
03.02.2018 r. - sobota - godz. 10:00-12:00
10.03.2018 r. - sobota - godz. 10:00-12:00

Konsultacje dla Rodziców


Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia 2018 r. tj. w piątek o godz. 9:30 odbędzie się Dzień Babci i Dziadka, serdecznie zapraszają wnuczęta z klas 0-III.


Biblijny Konkurs Tematyczny "Z dobra nowiną przez życie"

Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Biblijnego Konkursu Tematycznego "Z dobra nowiną przez życie" zakwalifikowali się uczniowie:
Faustyna Kaźmierczak z klasy 5a,
Jan Zabawa z klasy 5b,
Małgorzata Porębska z klasy 6b,
Anna Lejczak z klasy 7b
Aleksandra Szot z klasy 7b

Małopolski Konkurs Humanistyczny

Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
Franciszek Rychlak z klasy 7 a,
Natalia Bogucka z klasy 7b,
Aleksandra Szot z klasy 7b.

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
Jan Zabawa z klasy 5 b
Damian Marut z klasy 6 b
Jakub Kamecki z klasy 7 a
Krzysztof Gaździk z klasy 7 b

Małopolski Konkurs Matematyczny

Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
Rafał Mateja z klasy 4 b,
Wiktoria Papiz z klasy 7 b,
Aleksandra Szot z klasy 7 b.

Jasełka

W piątek 22 grudnia uczniowie z klas VII b i VI b pod kierunkiem siostry Emanueli wystawili jasełka. Dostarczyły one odbiorcom wielu niezapomnianych wrażeń ze względu na oryginalny scenariusz, doskonałą grę młodych aktorów oraz oprawę muzyczną.


Bajki o pudełku - warsztaty konstrukcyjne w świetlicy szkolnej

W świetlicy odbyły się kolejne warsztaty artystyczno - konstrukcyjne z Fundacji "Znaczy się"; tym razem temat zajęć to: "Bajki o pudełku". Podczas warsztatów zastanawialiśmy się, jak zbudowany jest świat. Czy musi być duży, żeby być światem? Co ma w środku, a co na zewnątrz? Czy zazwyczaj jest skomplikowany, czy raczej prosty... Następnie każdy uczestnik miał możliwość stworzenia swojego własnego świata. I tak z pudełek, papieru, bibuły, sznurka i folii powstały niezwykłe krainy jak "świat jednej niespodzianki", "magiczna kraina aniołów", do której przenosi czarodziejski pyłek latania, "świat roślin i wody" czy osnuta pajęczyną tropikalna dżungla. W ten sposób mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej wyprawie dookoła świata, a może nawet dookoła światów... :) - przecież niejeden stworzyliście, w dodatku własnoręcznie. Kochani, wasza wyobraźnia nie ma granic! 


Mikołajki

W czwartek 7 grudnia uczniowie klas 0-3 wybrali się do Teatru Współczesnego na mikołajkowe przedstawienie "Opowieści z Lodowej Krainy". Bałwan Olaf, renifer Swen, księżniczka Elza i Kristof ruszyli na ratunek porwanej księżniczce Annie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po spektaklu na dzieci czekała niespodzianka - Mikołaj rozdawał wszystkim widzom słodkie pierniczki!


Spotkanie z pisarką - Katarzyną Ryrych

5 grudnia świetlicę odwiedził specjalny gość. Klasy trzecie miały przyjemność spotkać się z p.Katarzyną Ryrych; pisarką, poetką, mauczycielką i malarką. Oprócz twórczosci "poważnej" zajmuje się ona także pisaniem książek dla dzieci; otrzymała za nie liczne nominacje i nagrody, między innymi nagrodę w Konkursie Literackim Astrid Lindgren. Pani Katarzyna przyjechała do nas poczytać fragmenty swojej nowej książki pt. "Listy do...", porozmawiać o głównym bohaterze oraz o tym, co w życiu ważne i wartościowe.  Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gosciowi laurkę, dziękując za wspólnie spędzony czas. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie.


XVI Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka


Znów sukces!
Z radością informujemy o kolejnych sukcesach pływaków z klasy VII a w XVI Ogólnopolskim Mitingu Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, który odbył się dnia 23 XI 2017r. w Chrzanowie.
Jagoda Litner zajęła I miejsce w konkurencji kobiet stylem dowolnym na 25 m.
Mikołaj Mruszczak zajął 4 miejsce w konkurencji mężczyzn w stylem dowolnym.

Wystarczy tak niewiele... by pomóc

Podziękowanie zobacz

Bardzo dziękujemy za piękne prace!Święto Niepodległości - 11 listopada

9 listopada odbyła się uroczystść z okazji kolejnej (już 99) roczniczy odzyskania niepodległości. Przedstawienie przygotowała klasa VII a pod opieką p. Marty Kidoń przy współpracy p. M.Pałczyńskiego.


„Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”Zbiórka makulatury

Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą "Przywróćmy dzieciom uśmiech". Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w domach.Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły: gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieu. Makulaturę należy zważyć, dobrze związać w paczkę (opisaną: imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca, ilość w kg i data), a następnie złożyć w podziemiach szkoły. W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorami akcji - Kamilą Półtorak i Magdaleną Dąbek.Podręczniki


Obiady


Biblioteka


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


Akademia Młodego Krakowianina

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa


  Facebook


Dla obcokrajowców


Szkoła Muzyczna "Bravissimo"Nauczanie domoweWynajem powierzchni użytkowejDuplikaty


page rank

www.szkolnictwo.pl - informator: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30.