| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ ODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Uruchomienie rekrutacji w serwisie dla rodziców tutaj
Przyjmowanie wydrukowanych wniosków w sekretariacie szkoły w terminie od 1.03.2018 do 28.03.2018
w poniedziałki, środy, piątki od 7.30 – 14.30
we wtorki od 7.30 – 16.00

Rekrutacja


Konsultacje dla Rodziców


Turniej ,,3” szkół ,,Unihokej”

W dniu 02.03.2018 roku w naszej szkole odbył się turniej zaprzyjaźnionych szkół – 30, 54, 133. W unihokeju dziewcząt i chłopców sędzią był nauczyciel wf Zygmunt Dutkiewicz. Po stojącej na wysokim poziomie sportowym walce nasze dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy zajęli III miejsce. Turniej był ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami dzielnicy VIII w unihokeju. Uczestnicy turnieju z naszej szkoły:
 • dziewczęta: Litner Agnieszka, Sewiołek Paulina, Strug Maja, Dańko Adrianna, Wielopolska Wiktoria, Żak Amelia, Jezmach Dominika, Dowiec Ala, Łotocka Dominika, Kozak Karolina, Śmiech Julia;
 • chłopcy: Badula Błażej, Bochenek Szymon, Frej Szymon, Liptak Maciej, Marszalik Kamil, Suchoń Andrzej, Narecki Bernard, Mateja Rafał.

  Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym w Zakopanem

  W dniach 26 - 28 II 2018 r odbyły się Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Biegowym i Zjazdowym w Zakopanem. Nasze uczennice z klasy VII a zajęły następujące miejsca:
  Justyna Waligórska: I miejsce w slalomie specjalnym i III miejsce w slalomie gigancie;
  Jagoda Litner: IV miejsce w slalomie specjalnym i II miejsce w slalomie gigancie.
  Gratulujemy!

  Dzień Babci i Dziadka

  19 stycznia 2018 r. tj. w piątek o godz. 9:30 odbył się Dzień Babci i Dziadka.


  Biblijny Konkurs Tematyczny "Z dobra nowiną przez życie"

  Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Biblijnego Konkursu Tematycznego "Z dobra nowiną przez życie" zakwalifikowali się uczniowie:
  Faustyna Kaźmierczak z klasy V a,
  Jan Zabawa z klasy V b,
  Małgorzata Porębska z klasy VI b,
  Anna Lejczak z klasy VII b
  Aleksandra Szot z klasy VII b

  Małopolski Konkurs Humanistyczny

  Z radością informujemy, że do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
  Franciszek Rychlak z klasy VII a,
  Natalia Bogucka z klasy VII b,
  Aleksandra Szot z klasy VII b.
  Wiktoria Papiz z klasy VII b,

  Małopolski Konkurs Języka Angielskiego

  Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
  Jan Zabawa z klasy V b
  Damian Marut z klasy VI b
  Jakub Kamecki z klasy VII a
  Krzysztof Gaździk z klasy VII b

  Małopolski Konkurs Matematyczny

  Do etapu rejonowego Małopolskiego Konkursu Matematycznego dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 zakwalifikowali się:
  Rafał Mateja z klasy IV b,
  Wiktoria Papiz z klasy VII b,
  Aleksandra Szot z klasy VII b.

  Jasełka

  W piątek 22 grudnia uczniowie z klas VII b i VI b pod kierunkiem siostry Emanueli wystawili jasełka. Dostarczyły one odbiorcom wielu niezapomnianych wrażeń ze względu na oryginalny scenariusz, doskonałą grę młodych aktorów oraz oprawę muzyczną.


  Bajki o pudełku - warsztaty konstrukcyjne w świetlicy szkolnej

  W świetlicy odbyły się kolejne warsztaty artystyczno - konstrukcyjne z Fundacji "Znaczy się"; tym razem temat zajęć to: "Bajki o pudełku". Podczas warsztatów zastanawialiśmy się, jak zbudowany jest świat. Czy musi być duży, żeby być światem? Co ma w środku, a co na zewnątrz? Czy zazwyczaj jest skomplikowany, czy raczej prosty... Następnie każdy uczestnik miał możliwość stworzenia swojego własnego świata. I tak z pudełek, papieru, bibuły, sznurka i folii powstały niezwykłe krainy jak "świat jednej niespodzianki", "magiczna kraina aniołów", do której przenosi czarodziejski pyłek latania, "świat roślin i wody" czy osnuta pajęczyną tropikalna dżungla. W ten sposób mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitej wyprawie dookoła świata, a może nawet dookoła światów... :) - przecież niejeden stworzyliście, w dodatku własnoręcznie. Kochani, wasza wyobraźnia nie ma granic! 


  Mikołajki

  W czwartek 7 grudnia uczniowie klas 0-3 wybrali się do Teatru Współczesnego na mikołajkowe przedstawienie "Opowieści z Lodowej Krainy". Bałwan Olaf, renifer Swen, księżniczka Elza i Kristof ruszyli na ratunek porwanej księżniczce Annie. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Po spektaklu na dzieci czekała niespodzianka - Mikołaj rozdawał wszystkim widzom słodkie pierniczki!


  Spotkanie z pisarką - Katarzyną Ryrych

  5 grudnia świetlicę odwiedził specjalny gość. Klasy trzecie miały przyjemność spotkać się z p.Katarzyną Ryrych; pisarką, poetką, mauczycielką i malarką. Oprócz twórczosci "poważnej" zajmuje się ona także pisaniem książek dla dzieci; otrzymała za nie liczne nominacje i nagrody, między innymi nagrodę w Konkursie Literackim Astrid Lindgren. Pani Katarzyna przyjechała do nas poczytać fragmenty swojej nowej książki pt. "Listy do...", porozmawiać o głównym bohaterze oraz o tym, co w życiu ważne i wartościowe.  Na zakończenie dzieci wręczyły naszemu gosciowi laurkę, dziękując za wspólnie spędzony czas. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcie.


  XVI Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka


  Znów sukces!
  Z radością informujemy o kolejnych sukcesach pływaków z klasy VII a w XVI Ogólnopolskim Mitingu Pływacki Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka, który odbył się dnia 23 XI 2017r. w Chrzanowie.
  Jagoda Litner zajęła I miejsce w konkurencji kobiet stylem dowolnym na 25 m.
  Mikołaj Mruszczak zajął 4 miejsce w konkurencji mężczyzn w stylem dowolnym.

  Wystarczy tak niewiele... by pomóc

  Podziękowanie zobacz

  Bardzo dziękujemy za piękne prace!  Święto Niepodległości - 11 listopada

  9 listopada odbyła się uroczystść z okazji kolejnej (już 99) roczniczy odzyskania niepodległości. Przedstawienie przygotowała klasa VII a pod opieką p. Marty Kidoń przy współpracy p. M.Pałczyńskiego.


  „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”  Zbiórka makulatury

  Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą "Przywróćmy dzieciom uśmiech". Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w domach.Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły: gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieu. Makulaturę należy zważyć, dobrze związać w paczkę (opisaną: imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca, ilość w kg i data), a następnie złożyć w podziemiach szkoły. W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorami akcji - Kamilą Półtorak i Magdaleną Dąbek.  Podręczniki


  Obiady


  Biblioteka


  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


  Akademia Młodego Krakowianina

  Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

  Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


  Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa


    Facebook


  Dla obcokrajowców


  Szkoła Muzyczna "Bravissimo"  Nauczanie domowe  Wynajem powierzchni użytkowej  Duplikaty


  page rank

  www.szkolnictwo.pl - informator: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30.