| AKTUALNOŚCI | KONTAKT | TERMINARZ | OFERTA |

Praca sekretariatu w okresie wakcyjnym


Dla Pierwszoklasistów


Oddział przedszkolny - "Akademia Przedszkolaka"


Podręczniki


Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego już za nami; rozstajemy się na dwa miesiące. W tym roku nie żegnaliśmy absolwentów... A więc do zobaczenia w tym samym gronie! Program artystyczny przygotowali uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli świetlicy; p. Barbary Kozłowskiej i p. Agnieszki Cyankiewicz. Starsi uczniowie mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie klasy IV a pod kierunkiem p. Małgorzaty Świtalskiej.

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej

Miło nam poinformować, że Bartosz Brzuchacz zajął I MIEJSCE w młodszej kategorii wiekowej (13 - 17 lat). Konkurs był dwuetapowy: do finału zakwalifikowano 12 uczestników w różnych regionów Polski, a nagrodzono 3 osoby. Koncert laureatów odbył się 17 czerwca w "Piwnicy pod Baranami". Serdecznie gratulujemy!
Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej ma na celu propagowanie dorobku muzycznego związanego z Krakowem oraz krakowskimi artystami. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Artystyczna Cantito. Główni partnerzy to "Piwnica pod Baranami" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, który wspiera także wykonawców niepełnosprawnych.Na zdjęciu Barbara Stępniak Wilk - członek jury w otoczeniu młodych artystów amatorów - "Piwnica pod Baranami".

Sukces pływacki uczniów kl. III a

Z radością informujemy o sukcesach uczniów klasy III a w Międzyszkolnych Zawodach Pływackich klas trzecich organizowanych przez Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy na zakonczenie roku szkolnego:

"Wiara i wolność" - konkurs historyczny

Z ogromną radością informujemy, że uczennice Małgorzata Porębska i Oliwia Janik zostały LAUREATKAMI konkursu historycznego „Wiara i wolność” - Konfederacja Barska na ziemi krakowskiej / szlakiem walk o niepodległość w latach 1768 – 1772” kategorii prac plastycznych. Konkurs został zorganizowany przez klasztor zakonu kapucynów z okazji 250-lecia zawiązania konfederacji. Prace konkursowe zostały przygotowane pod kierunkiem p.Jerzego Kowalika i p. Adriana Karkowskiego.
Uroczysta gala wręczania nagród odbyła się 12 czerwca w auli Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zostaliśmy tam zaproszeni do zaprezentowania naszego przedstawienia „Opisanie królewskiego przypadku”, które świetnie wpisało się w temat i zyskało uznanie znawców historii.
W uroczystości uczestniczyli: wiceprezydent K. Król, Małopolski Kurator Oświaty B. Nowak, Jerzy Fedorowicz; senator IX kadencji Piotr Boroń; senator VI kadencji. przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Płatek, przedstawiciel Ośrodka Edukacji Obywatelskiej Mariusz Jabłoński, dyrektor Instytutu Pediatrii, Jerzy Fedorowicz junior; radny Województwa Małopolskiego.
Pamiątkowy PUCHAR dla szkoły z rąk p. Kurator Barbary Nowak odebrała Małgorzata Porębska.


Koncert laureatów konkursu wokalnego "100 x Niepodległa"

W niedzielę 10 czerwca na scenie plenerowej Parku Jerzmanowskich w Prokocimiu miał miejsce koncert laureatów patriotycznego konkursu wokalnego, którego organizatorem był MDK im.K.I. Gałczyńskiego. Nagrody trójce naszych uczniów wręczał p. prezydent Jacek Majchrowski. W koncercie wystąpili Bartosz Brzuchacz i Julia Gawłowska. Piosenek w ich wykonaniu: "Orlątko" oraz "Walczyk Inki" można posłuchać w zakładce FILMY. Byliśmy jedyną szkołą, której wszyscy reprezentanci zostali uhonorani nagrodami.


Projekt "Na początku było Słowo"

Miło nam poinformować, że w części II Projektu tj."Konkursie pięknego czytania tekstów biblijnych", nasze uczennice uzyskały wspaniałe wyniki. Uroczysta gala na podumowanie przedsięwzięcia odbyła się 7 czerwca w auli Uniwersytetu Pedagogicznego.

Gratulujemy!

Szkolny konkurs recytatorski "Podróż w krainę nieznaną"

30 maja po południu miał miejsce finał tradycyjnego szkolnego konkursu recytatoryskiego. W tym roku tematem przewodnim były motywy podróży, wędrówki, drogi, wakacyjnych wrażeń, ciekawych miejsc i krain; rozumianych zarówno dosłownie, jak i metaforycznie. Koncert finałowy poprzedzony był eliminacjami, w których wyłoniono w sumie około trzydziestu przedstawicieli z poszczególnych klas IV - VII. Największe uznanie oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI zdobył Bartosz Brzuchacz z kl. VI b za interpretację wiersza Ludwika Jerzego Kerna "Palcem po mapie", głosujący zwrócili także uwagę na Jakuba Pyziołka z kl.V a, który zaprezentował swój tekst bardzo zabawnie. Całą imprezę w ujmujący sposób prowadzili Zuzanna Cywka oraz Franciszek Rychlak. Tradycją naszych finałów recytatorskich są dodatkowe występy artystyczne; w tym roku mieliśmy przyjemność wysłuchać piosenki z filmu "Vaina - skarb oceanu" w wykonaniu Anny Norytsi oraz bawić się wspólnym karaoke. Jury w składzie: p.K. Glanowska, p. K.Gubernat i p. M.Kidoń podczas czerwcowego apelu ogłosi oficjalne wyniki.

"Majówka cygańska" w Domu Pomocy Społecznej

29 maja Koło Teatralno-Muzyczne oraz uczniowie kl.IV a brali udział w występie charytatywnym na rzecz pensjonariuszy domów pomocy społecznej zorganizownym przez DPS z ul.Praskiej 25. Wystąpili: Julia Gawłowska, Aleksandra Szot, Anna Norytsia, Aleksandra Rogowska i Bartosz Brzuchacz, a także zespół taneczny z kl. IV a; przygotowani przez panie: Annę Michalik, Krystynę Gubernat i Małgorzatę Gofroń przy współpracy p. Zygmunta Dutkiewicza, który akompaniował na gitarze.


XII Rajd Szlakami Konfederatów Barskich "Na tropach historii"

W dniu 26. maja grupa uczniów z klas V - VII pod opieką p. Krystyny Gubernat i p. Adriana Karkowskiego wyruszyła na rajd historyczny zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony dla upamiętnienia 250 rocznicy Konfederacji Barskiej.


XXII Mistrzostwa Polski w Pływaniu - Stowarzyszenie "Sprawni razem"

Z radością informujemy o wspaniałym sukcesie naszych pływaczek. Dnia 31 kwietnia 2018 r. w Łomiankach odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu organizwane stowarzyszenie społeczno-Sportowe "Sprawni razem" uzyskały następujące wyniki:

Ogromne brawa!!!

W zawodach wzięło udział ok. 70 niepełnosprawnych zawodników, w tym wszyscy aktualni reprezentanci Polski. Program zawodów obejmował konkurencje dla kobiet i mężczyzn z podziałem na 3 kategorie wiekowe oraz - po raz pierwszy - oddzielną rywalizację dla osób z zespołem Downa. Zawody są prowadzone zgodnie z przepisami Światowej Federacji Pływackiej (FINA) i Polskiego Związku Pływackiego (PZP).


Sukcesy wokalne - "100 x Niepodległa"

W dn. 18 maja trójka naszych uczniów, uczestników zajęć wokalnych prowadzonych przez panie: Annę Michalik i Krystynę Gubernat prezentowała przygotowane utwory w "Konkursie pieśni i tańców polskich - 100 x Niepodległa" organizowanym przez MDK im. K.I.Gałczyńskiego. Z radością zawiadamiamy, że zostali oni docenieni przez jurorów i uzyskali następujące wyniki:


ZAPRASZAMY do obejrzenia relacji z występu w zakładce FILMY :)

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych "Świetlik"

W XI edycji Świetlika – konkursu popularyzującego nauki przyrodnicze, wzięło udział 76 uczniów naszej szkoły. Z klas I – III wiedzę swoją sprawdzało 53 uczniów, natomiast z klas IV – VII 23 uczniów.

Najlepsze wyniki w szkole uzyskały: Barbara Szczechowicz z kl. I b (100% poprawnych odpowiedzi) oraz Natalia Kunicka z kl. I a (93,06% poprawnych odpowiedzi). Obie uczennice mogą się pochwalić Nagrodą Główną. Nagrodę zdobył również uczeń kl. II b - Tymoteusz Musielak (88,89% poprawnych odpowiedzi).

Wyróżnienia otrzymali:

Cieszymy się, gratulujemy i zapraszamy na kolejną - XII edycję za rok.


Konkurs "Cudowny świat baśni" w Centrum Kultury Podgórza

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu wiedzy o baśniach oraz życiu Jana Christiana Andersena. Konkurs organizowany był przez DK "Podgórze". Laureatami zostali: Antoni Dardziński z kl. III c - III miejsce, Anna Dardzińska z kl. I b - V miejsce oraz Serafina Kunz z kl. III c, Agnieszka Litner z kl. IV a, Karolina Kozak z kl. IV b - Wyróżnienia.

Święto Szkoły - 250 lat Konfederacji Barskiej

W piątek 23 marca odbyło się w naszej szkole niezwykłe święto! Obchodziliśmy dzień naszego patrona, Kazimierza Pułaskiego, bohatera dwóch narodów: polskiego i amerykańskiego. Był on dowódcą i marszałkiem Konfederacji Barskiej, a także generałem w wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Program uroczystości:Wystarczy tak niewiele... by pomóc

Podziękowanie zobacz

Bardzo dziękujemy za piękne prace!„Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”Zbiórka makulatury

Nasza szkoła przystąpiła do akcji zbiórki makulatury na rzecz rodzinnych domów dziecka pod nazwą "Przywróćmy dzieciom uśmiech". Celem akcji jest pomoc dzieciom przebywającym w domach.Mechanizm akcji jest niezwykle prosty. Uczniowie w trakcie roku szkolnego przynoszą do szkoły: gazety, czasopisma, zużyte zeszyty i luźne kartki papieu. Makulaturę należy zważyć, dobrze związać w paczkę (opisaną: imię i nazwisko ucznia, klasa, wychowawca, ilość w kg i data), a następnie złożyć w podziemiach szkoły. W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorami akcji - Kamilą Półtorak i Magdaleną Dąbek.Podręczniki


Obiady


Biblioteka


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18


Akademia Młodego Krakowianina

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Akademia Młodego Krakowianina. Jest to projekt pilotażowy, skierowany do uczniów szkół podstawowych. W tym roku weźmie w nim udział 20 szkół rozmieszczonych w czterech dawnych dzielnicach Krakowa: Śródmieściu, Krowodrzy, Podgórzu i Nowej Hucie. W programie wezmą udział klasy drugie i trzecie.

Celem Akademii jest edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa oraz tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Do projektu włączyli się: Krakowski Holding Komunalny S.A. – Ekospalarnia, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Straż Miejska, Zarząd Zieleni Miejskiej, Agencja Rozwoju Miasta/TAURON Arena Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Zarząd Infrastruktury Sportowej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa


  Facebook


Dla obcokrajowców


Szkoła Muzyczna "Bravissimo"Nauczanie domoweWynajem powierzchni użytkowejDuplikaty


page rank

www.szkolnictwo.pl - informator: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30.