Oddział przedszkolny „Akademia Przedszkolaka” proponuje państwa dzieciom

• doskonałą lokalizację w centrum miasta
  • zajęcia obejmujące podstawę programową od 8.00 – 13.00
  • 10-godzinną opiekę bez konieczności korzystania ze świetlicy
  • smaczne domowe obiady w stołówce szkolnej

Grupa integracyjna

Zapraszamy dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego:

• z niepełnosprawnością intelektualną
  • niedosłyszące
  • niedowidzące
  • z cechami autyzmu
  • z zespołem Aspergera
  • z zespołem Downa
  • z epilepsją
  • z chorobami somatycznymi

Gimnastyka przedszkolaka

Zajęcia w sali gimnastycznej odbywają się 5 razy w tygodniu:
gry i zabawy, zabawy z chustą Klanza, gimnastyka korekcyjna, zumba, aerobik, tańce, piłka nożna.

Spotkania po angielsku

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Proponujemy osłuchanie się z językiem angielskim poprzez formę zabawy, rymowanki, piosenki i nowe słówka.

Program autorski „Ze sztuką na ty”

Dziecko i teatr

• spotkania z teatrem (wyjścia na przedstawienia teatralne do kina „Tęcza”, teatru „Groteska”, kina „Wrzos”)
  • spotkania z pisarzami i autorami bajek,
  • zabawy w teatr,
  • udział w szkolnym konkursie dla klas 0-III i przedszkolaków
  • przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniówDziecko i plastyka
  • rozwijanie twórczej aktywności plastycznej dziecka
  • poznanie różnych technik plastycznych: rysunek – kredka, pastele, ołówek, węgiel; malowanie – akwarele, tusz, farby; wycinanka – z papieru kolorowego, kartonu, szmatek; wydzieranka; collage – technika mieszana z wykorzystaniem różnorodnego materiału
  • tworzenie barw, proste formy przestrzenne, kompozycje z materiału przyrodniczego
  • wystawa prac plastycznych
  • zwiedzanie ekspozycji malarstwa w muzeum, oglądanie rzeźb, pomników w najbliższym środowisku – Dziecko i muzyka
  • spotkania z muzyką – raz w miesiącu udział w koncertach Filharmonii Krakowskiej
  • rytmika – raz w tygodniu
  • zabawy przy muzyce
  • taniec
  • mała orkiestra – Dziecko i sztuka
  • nabywanie przez dziecko umiejętności wyrażania siebie poprzez elementy plastyki, muzyki, ruchu i tańca
  • tworzenie dźwięków za pomocą własnego ciała: klaskanie, uderzanie o uda, ramiona, tupanie, pstrykanie palcami, tworzenie dźwięku głosem

Akademia zdrowego przedszkolaka

Udział w akcji poprzez zdobywanie certyfikatów. Jest to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny, którego nadrzędny cel to propagowanie zdrowego trybu odżywiania i stylu życia.

Wykorzystanie w pracy z dziećmi metody dobrego startu prof. M. Bogdanowicz

Kuchcikowo

Zajęcia kucharskie dla dzieci 2 razy w miesiącu.

Bajkowe spotkania

Spotkania z bajką w bibliotece szkolnej i w Bibliotece Publicznej. Spotkania z autorami bajek. Głośne czytanie bajek przez rodziców i nauczycieli.

Spotkania z łamigłówką

Zajęcia matematyczno – logiczne, gry i zabawy, łamigłówki w świecie matematyki Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej.

Zajęcia dodatkowe poza podstawą programową:

• rytmika
  • robotyka
  • muzykoterapia
  • gimnastyka korekcyjna
  • zumba, aerobik, tańce, piłka nożna
  • religia