Do egzaminu przystąpiło 35 uczniów z klas VIII a i VIII b .

Nasi uczniowie z języka polskiego i matematyki  uzyskali bardzo wysoki wynik (stanin 8), a z języka angielskiego wynik wysoki (stanin 7).  Szkoła uzyskała z języka polskiego wynik wyższy od średniej gminy, powiatu, województwa i kraju. Z matematyki osiągnęliśmy wynik taki sam jak średnia gminy i powiatu, wyższy od średniej województwa i kraju. Z języka angielskiego mamy wynik wyższy od średniej województwa i kraju. Wielu uczniów uzyskało wysokie wyniki procentowe w przedziale 90% – 100%.

Uczniowie z wynikiem 100% z egzaminu:

1) Krzysztof Papiz uzyskał wynik 100% z matematyki i języka angielskiego,
2) Hanna Rychlak uzyskała wynik 100% z języka polskiego i języka angielskiego,
3) Dominika Jeznach 100% z języka angielskiego,
4) Kacper Majnert uzyskał 100% z języka angielskiego,
5) Tadeusz Przybyło uzyskał 100% z języka angielskiego,
6) Karolina Szot uzyskała 100% z języka angielskiego,
7) Witold Waligóra uzyskał 100% z języka angielskiego,
8) Jan Zabawa uzyskał 100% z języka angielskiego.

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystania zawartych w nim informacji. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością dobierania modelu matematycznego do sytuacji praktycznej – analizowania prostego doświadczenia losowego oraz obliczania prawdopodobieństwa zdarzenia losowego określonego w tym doświadczeniu. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści rozwiązujący zadania z języka angielskiego najlepiej poradzili sobie z zadaniem zamkniętym sprawdzającym znajomość funkcji językowych.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

Joanna Arciszewska
Dyrektor szkoły

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa