Do egzaminu przystąpiło 35 uczniów z klas VIII a i VIII b .

Nasi uczniowie z języka polskiego i matematyki  uzyskali bardzo wysoki wynik (stanin 8), a z języka angielskiego wynik wysoki (stanin 7).  Szkoła uzyskała z języka polskiego wynik wyższy od średniej gminy, powiatu, województwa i kraju. Z matematyki osiągnęliśmy wynik taki sam jak średnia gminy i powiatu, wyższy od średniej województwa i kraju. Z języka angielskiego mamy wynik wyższy od średniej województwa i kraju. Wielu uczniów uzyskało wysokie wyniki procentowe w przedziale 90% – 100%.

Uczniowie z wynikiem 100% z egzaminu:

1) Krzysztof Papiz uzyskał wynik 100% z matematyki i języka angielskiego,
2) Hanna Rychlak uzyskała wynik 100% z języka polskiego i języka angielskiego,
3) Dominika Jeznach 100% z języka angielskiego,
4) Kacper Majnert uzyskał 100% z języka angielskiego,
5) Tadeusz Przybyło uzyskał 100% z języka angielskiego,
6) Karolina Szot uzyskała 100% z języka angielskiego,
7) Witold Waligóra uzyskał 100% z języka angielskiego,
8) Jan Zabawa uzyskał 100% z języka angielskiego.

Wyniki tegorocznego egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystania zawartych w nim informacji. Z matematyki uczniowie wykazali się umiejętnością dobierania modelu matematycznego do sytuacji praktycznej – analizowania prostego doświadczenia losowego oraz obliczania prawdopodobieństwa zdarzenia losowego określonego w tym doświadczeniu. Na egzaminie z języka obcego nowożytnego ósmoklasiści rozwiązujący zadania z języka angielskiego najlepiej poradzili sobie z zadaniem zamkniętym sprawdzającym znajomość funkcji językowych.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

Joanna Arciszewska
Dyrektor szkoły

Zobacz także:

Jubileusz z okazji powstania naszej szkoły.

„Dobre wspomnienia są jak klejnoty(…). Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę.” James Petterson

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu klas ósmych

Szanowni Państwo, odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu klas ósmych będzie możliwy w sekretariacie Szkoły od piątku 8 lipca od godziny 9:00. Odbiór jest możliwy też w kolejnych dniach w godzinach pracy sekretariatu – do 14 lipca. Odebrać zaświadczenie może uczeń, jego rodzic lub osoba pisemnie upoważniona przez rodzica.