W tym roku szkolnym kl. VI c uczestniczy w ogólnopolskim programie pn. „Wychowanie przez czytanie”.

calapolskaczytadzieciom.pl

Program ten skierowany jest do uczniów klas V–VII szkół podstawowych, a za cel obrano wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocję czytelnictwa i wartościowej literatury.

Co miesiąc na godzinie wychowawczej uczniowie słuchają głośnego czytania wybranych opowiadań współczesnych autorów dla młodzieży. Teksty te pochodzą z dwóch tomów antologii pt. „Gorzka czekolada”;  w każdym z nich omówiona została jakaś postawa życiowa bądź wartość.

Oprócz wspomnianych uczniów także pozostałe klasy szóste poznały niektóre z tych tekstów w ramach zajęć biblioterapeutycznych, prowadzonych na godzinie wychowawczej i języku polskim. 

Udział w programie to kontynuacja polityki czytelniczej w naszej Trzydziestce. W szkole dbamy o czytelnictwo; tradycją stało się głośne czytanie przez nauczyciela na lekcji, przynajmniej raz w tygodniu.  W ten sposób uczniowie poznali „Pinokia”, „Kwiat kalafiora” czy „Przygody Alicji w Krainie Czarów”. Uczestniczyliśmy też w akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” organizowanej przez czasopismo pt. „Biblioteka w Szkole”. Uczniowie niektórych młodszych klas w ubiegłych latach oraz w tym roku szkolnym, w miarę możliwości, także mają swoje spotkania z książką i literaturą dla dzieci. 

Czytanie ma moc! ☺

Mirela Rubin-Lorek – polonistka i biblioterapeutka

Zobacz także:

Jesienna Kampania Rowerowa

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022. bierze kolejny raz udział w projekcie Stars –rowerem do szkoły.Inicjatywa dotyczy promowania dojazdów do szkoły rowerem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Czas trwania: 27 września – 22 października (4 tygodnie / 18 dni) z wyłączeniem 14 i 15 października. Zasady akcji: Każde dziecko, które przyjedzie do