Za nami pierwszy dzień zdjęciowy do filmu na motywach kroniki szkolnej – promującego jubileusz 120-lecia. Powstaje on w ramach wspólnego projektu „Więcej niż teatr” SP 30 i Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży. Do współpracy zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli, rodziców i absolwentów. W roli nauczycielki z czasów dawnych wystąpiła p. Marta Kidoń, a dyrektora zagrał – któż by inny? – p. Adrian Karkowski. Kogo jeszcze zobaczymy na planie? Na razie nie zdradzamy 😉

Uroczystości z okazji 120-lecia Szkoły zaplanowaliśmy już przed wakacjami, wtedy to powstał scenariusz programu artystycznego, opracowaliśmy też szczegółowy zakres całorocznych działań przybliżających uczniom bogatą spuściznę i tradycje naszej placówki. We wrześniu przystąpiliśmy do realizacji przedstawienia w szkole, ale już pod koniec października pandemia pokrzyżowała nam plany. Jednak dzięki współpracy z reżyserem teatru dziecięcego; p. Krystyną Przybyło mogliśmy kontynuować pracę na scenie SCKM.

Przewidywaliśmy, że główne uroczystości jubileuszowe odbędą się w maju, po przemyśleniu pod koniec czerwca… Niestety wobec nadal niepewnej sytuacji zostały ostatecznie odwołane, a my zdecydowaliśmy się na realizację FILMU w miejsce tradycyjnej formy spektaklu czy występu estradowego. Będzie to film profesjonalny, który powstanie w ciągu kilkunastu dni zdjęciowych oraz nagrań wokalnych w studio. Rejestracja potrwa do końca roku szkolnego. Obyśmy zdążyli zanim uczniowie wyjadą na wakacje! Decyzja o filmowaniu zmieniła całkowicie charakter naszej pracy. Teraz każdą ze scen dopracowujemy oddzielnie, nie musimy ich łączyć, pilnować tempa, lecz za to konieczne jest przygotowanie detali, których w teatrze nie widać. W razie wpadki zawsze mamy w zapasie dubel. Ale bynajmniej nie jest łatwo… np. kostiumy, rekwizyty, scenografia miały być gotowe na 18 czerwca, a są potrzebne już natychmiast. Ups… 😉

Twórcy projektu

 • Reżyseria – Krystyna Przybyło
 • Scenariusz – Krystyna Gubernat
 • Przygotowanie wokalne – Anna Michalik
 • Muzyka – Konrad Mastyło
 • Scenografia, dźwięk, efekty – Piotr Przybyło
 • Kamera i montaż – Igor Mołodecki
 • Kostiumy – Krystyna Gubernat
 • Konsultacja historyczna – Ewa Kurak
 • Współpraca – Rafał Jędrzejczyk – Podziękowania za wypożyczenie scenografii ze Starego Teatru.
 • Współpraca na planie – Katarzyna Loranc. Dominika Domaradzka, Marta Kidoń

Wykonawcy

 • Osoby dorosłe: Marta Kidoń, Adrian Karkowski… i inni 🙂
 • Uczniowie: Kaja Kornajew, Zoja Kornajew, Nadia Kunz, Serafina Kunz, Maciej Liptak, Zuzanna Maniak, Stanisław Ostrowski, Leon Przybyło, Aleksandra Rogowska, Piotr Rogowski, Anna Volkov, Katarzyna Volkov, Nadia Volkov, Jan Hiwa (gościnnie)

Nadal zwracamy się o dobrowolne wpłaty na rzecz ufundowania nowego sztandaru naszej Szkoły; przelewy wg Państwa możliwości i uznania prosimy kierować na na konto bankowe Rady Rodziców: nr rachunku: 52 1020 2892 0000 5502 0015 7578 z tytułem przelewu: darowizna na sztandar szkoły.

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Wyniki ósmoklasisty maj 2021r.

Nasi uczniowie z języka polskiego i matematyki uzyskali bardzo wysoki wynik (stanin 8), a z języka angielskiego wynik wysoki (stanin 7).

Aktualności

Życzenia z okazji zakończenia roku szkolnego

Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim Nauczycielom oraz Rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę […]

Joanna Arciszewska – Dyrektor Szkoły