Zaszczep dziecko w „Żeromskim”. Pfizer czeka!

Bez kolejki i długiego oczekiwania na termin.

Zarejestruj swoje dziecko na szczepienie przeciw COVID-19. Szczepimy przeciw COVID-19 dzieci od 12 roku życia, a jeśli jest taka potrzeba – zaszczepimy małego pacjenta w warunkach szpitalnych. Nasze punkty szczepień są czynne od godz. 8 do 18.

W każdym punkcie, w każdym terminie, osobą kwalifikującą jest lekarz, zatem każdy nasz termin jest dostępny także dla dzieci. Nie można wysłać dziecka na szczepienie w towarzystwie kolegi czy sąsiadki, obecność opiekuna prawnego (najczęściej rodzica)  jest obowiązkowa!

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat, młodzież w wieku 16 do 18 lat lub dorosłego można zarejestrować:

• kontaktując się z naszym punktem szczepień  – szczepieniacovid@zeromski-szpital.pl
  • przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989 – prosić o zarejestrowanie się w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie
  • poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL Twojego dziecka i jego nazwisko, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie dziecka?

– przed szczepieniem trzeba wypełnić za dziecko kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz będzie dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy nastolatek może być zaszczepiony tego dnia.
– jeżeli dziecko ma skończone 16 lat – także ono musi podpisać zgodę na szczepienie.
– kwestionariusz musi podpisać rodzic lub opiekun.
– dzieci do ukończenia 16 roku życia szczepimy w obecności rodziców. Nastolatki, które ukończyły 16 rok życia mogą przyjść bez rodziców, za to z podpisanym przez rodzica zgodą na szczepienie.  Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg podpisanego kwestionariusza, to jego opiekun prawny musi z nim przyjść.

Ściągnij kwestionariusz dla nastolatków tutaj:

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona dla osób w tym wieku.

Dlatego zapisując dziecko do szczepienia, proszę zwracać uwagę na to, jaka szczepionka jest w wybranym terminie podawana w konkretnym punkcie szczepień.

Zaprasza serdecznie

Jerzy Friediger Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego