W czwartek 17 IX 2021 r. kl. VII c wraz z wychowawczynią p. Mirelą Rubin-Lorek oraz p. Katarzyną Loranc – szkolną psycholog i przewodniczką po Krakowie wybrała się na spacer po dzielnicy, w której mieści się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Uczennice i uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa dzielnicy (‚dębić’ to wyprawiać skóry korą dębową) – od ‚dębników’, którzy zajmowali się wyprawianiem skór. Klasa poznała historię tej części Krakowa, obejrzała ciekawą architekturę Rynku Dębnickiego z domem, w którym mieszkał Konstanty Krumłowski, przedwojenny autor sztuk teatralnych z wodewilem pt. ,,Królowa przedmieścia” na czele. W naszej części Krakowa jest naprawdę pięknie: to miejsce pełne historycznych tajemnic i zieleni.

Ta krótka relacja mówi tylko o wycinku tego wszystkiego, o czym 7-klasiści dowiedzieli się w trakcie porannego spaceru.