W czwartek 17 IX 2021 r. kl. VII c wraz z wychowawczynią p. Mirelą Rubin-Lorek oraz p. Katarzyną Loranc – szkolną psycholog i przewodniczką po Krakowie wybrała się na spacer po dzielnicy, w której mieści się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Uczennice i uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa dzielnicy (‚dębić’ to wyprawiać skóry korą dębową) – od ‚dębników’, którzy zajmowali się wyprawianiem skór. Klasa poznała historię tej części Krakowa, obejrzała ciekawą architekturę Rynku Dębnickiego z domem, w którym mieszkał Konstanty Krumłowski, przedwojenny autor sztuk teatralnych z wodewilem pt. ,,Królowa przedmieścia” na czele. W naszej części Krakowa jest naprawdę pięknie: to miejsce pełne historycznych tajemnic i zieleni.

Ta krótka relacja mówi tylko o wycinku tego wszystkiego, o czym 7-klasiści dowiedzieli się w trakcie porannego spaceru.

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa