W czwartek 17 IX 2021 r. kl. VII c wraz z wychowawczynią p. Mirelą Rubin-Lorek oraz p. Katarzyną Loranc – szkolną psycholog i przewodniczką po Krakowie wybrała się na spacer po dzielnicy, w której mieści się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Uczennice i uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa dzielnicy (‚dębić’ to wyprawiać skóry korą dębową) – od ‚dębników’, którzy zajmowali się wyprawianiem skór. Klasa poznała historię tej części Krakowa, obejrzała ciekawą architekturę Rynku Dębnickiego z domem, w którym mieszkał Konstanty Krumłowski, przedwojenny autor sztuk teatralnych z wodewilem pt. ,,Królowa przedmieścia” na czele. W naszej części Krakowa jest naprawdę pięknie: to miejsce pełne historycznych tajemnic i zieleni.

Ta krótka relacja mówi tylko o wycinku tego wszystkiego, o czym 7-klasiści dowiedzieli się w trakcie porannego spaceru.

Zobacz także:

Aktualności

Psia Lekcja

Uczniowie klas I, I b, II b i III b realizują w bieżącym roku szkolnym program „Psia Lekcja” organizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki udziałowi w programie młodzi miłośnicy czworonogów otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa i sposobów komunikacji z nim. Dowiedzą się także jak psy mogą pomagać ludziom. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane

Aktualności

Śladami mistrza z Czarnolasu

W piątek, 1 X 2021 r., miał miejsce publiczny pokaz miniprojektów z języka polskiego pt. ,,Śladami mistrza z Czarnolasu”. Klasa VII A przedstawiła efekty swojej pracy koleżankom i kolegom z równoległych klas.

INNOWACJE I PROJEKTY PROWADZONE W NASZEJ SZKOLE

Klasa 1a – innowacja – „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki” międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III edycja III – projekty realizowane w klasie : ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” – to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu,