W czwartek 17 IX 2021 r. kl. VII c wraz z wychowawczynią p. Mirelą Rubin-Lorek oraz p. Katarzyną Loranc – szkolną psycholog i przewodniczką po Krakowie wybrała się na spacer po dzielnicy, w której mieści się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 30. Uczennice i uczniowie dowiedzieli się, skąd się wzięła nazwa dzielnicy (‚dębić’ to wyprawiać skóry korą dębową) – od ‚dębników’, którzy zajmowali się wyprawianiem skór. Klasa poznała historię tej części Krakowa, obejrzała ciekawą architekturę Rynku Dębnickiego z domem, w którym mieszkał Konstanty Krumłowski, przedwojenny autor sztuk teatralnych z wodewilem pt. ,,Królowa przedmieścia” na czele. W naszej części Krakowa jest naprawdę pięknie: to miejsce pełne historycznych tajemnic i zieleni.

Ta krótka relacja mówi tylko o wycinku tego wszystkiego, o czym 7-klasiści dowiedzieli się w trakcie porannego spaceru.

Zobacz także:

Jubileusz z okazji powstania naszej szkoły.

„Dobre wspomnienia są jak klejnoty(…). Nie ma dwóch identycznych. Człowiek zbiera je, zachowuje, aż pewnego dnia, obejrzawszy się za siebie, dostrzega, iż utworzyły długą, wielobarwną bransoletkę.” James Petterson

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu klas ósmych

Szanowni Państwo, odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu klas ósmych będzie możliwy w sekretariacie Szkoły od piątku 8 lipca od godziny 9:00. Odbiór jest możliwy też w kolejnych dniach w godzinach pracy sekretariatu – do 14 lipca. Odebrać zaświadczenie może uczeń, jego rodzic lub osoba pisemnie upoważniona przez rodzica.