Zapraszamy na krotką relację fotograficzną oraz do zapoznania się z ofertą naszej szkoły.                                                                                                 

W roku szkolnym 2021/2022 zostaną utworzone dwie klasy pierwsze – klasa ogólnodostępna oraz klasa integracyjna.

 W obu klasach corocznie są prowadzone innowacje programowo – metodyczne. JĘZYK ANGIELSKI  w podziale na grupy i z większą ilością godzin już od klasy pierwszej. Od klasy pierwszej odbywają się również zajęcia komputerowe w pracowni informatycznej, w której są 22 stanowiska komputerowe z dostępem do sieci Internetowej. Współpracujemy z Fundacją Uniwersytet Dzieci. Uczestniczymy w projektach unijnych np. Cyfrowy Dialog, Zaprogramuj Przyszłość, dzięki którym szkoła otrzymała roboty edukacyjne i maty do kodowania. Zajęcia z kodowania prowadzone są w ramach lekcji przez naszych nauczycieli już od klasy pierwszej.

Uczniowie klas III w ramach wychowania fizycznego uczestniczą w bezpłatnych zajęciach na basenie KSOS. Istnieje możliwość zorganizowania odpłatnych wyjazdów na basen w ramach świetlicy dla chętnych uczniów klas I – II. Przez cały rok organizujemy sportowe przerwy. Od klasy IV uczniowie mogą uczęszczać na bezpłatne zajęcia SKS – piłka siatkowa, koszykowa, elementy unihokeja.

Klasy systematycznie wychodzą do kina, teatru, muzeum. Od wielu lat uczniowie klas 0 – III uczestniczą raz w miesiącu w koncertach Filharmonii Krakowskiej.

Na terenie szkoły zapewniamy opiekę pscychologa, pedagoga, logopedy zatrudnionych na pełne etaty.

Zapewniamy wszystkim dzieciom opiekę w świetlicy w godzinach: 7.00 – 17.00. W czasie zajęć świetlicowych klasy przebywają w oddzielnych salach pod opieką stałych wychowawców. Oferujemy zdrowe, smaczne, domowe obiady podawane w szkolnej stołówce przez firmę „Różowy Słoń”.  Szkoła jest objęta „Programem dla szkół”, z którego uczniowie klas I – III otrzymują owoce, warzywa i przetwory mleczne w czasie zajęć stacjonarnych.

Zapewniamy opiekę i pomoc pielęgniarki oraz bezpłatną opiekę stomatologiczną dzięki programowi UMK we współpracy z firmą dentystyczną.

Oferujemy zajęcia pozalekcyjne prowadzone przez nauczycieli oraz firmy zewnętrzne takie jak koszykówka, nauka języka angielskiego, hiszpańskiego, robotyka oraz zajęcia według zgłaszanych potrzeb rodziców w miarę wolnych sal.

Nasza Szkoła posiada doskonałą lokalizację w centrum miasta z korzystnymi połączeniami komunikacyjnymi. Stwarza kameralne warunki do nauki i poczucie bezpieczeństwa. Zapewnia uczniom i rodzicom ciepłą, serdeczną i troskliwą opiekę ze strony wszystkich pracowników Szkoły. Sale lekcyjne są przestronne z wydzielonym miejscem do nauki i zabawy.

Wszystkie sale wyposażone są w tablice lub ekrany multimedialne z dostępem do sieci internetowej. Każda sala lekcyjna wyposażona jest w oczyszczacz powietrza.

Posiadamy dwa place zabaw dla młodszych dzieci położone po obu stronach Szkoły oraz nowoczesne boisko do piłki nożnej, koszykówki ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżnię.

 

Hol szkoły.

Przestronne korytarze.

Na korytarzach wydzielone są kąciki czytelnicze ze stolikami i kolorowymi pufami.

Toalety.

Sale wyposażone w ekrany dotykowe.

Sale wyposażone w tablice multimedialne.

Miejsca do zabaw i wypoczynku.

                                                             Klasopracownia przyrodnicza.

                                                                               Świetlica szkolna.

                                                  Główna świetlica zajmuje dwa pomieszczenia.

Jadalnia.

Hala sportowa.

                                                                            Hala sportowa.

Mała sala gimnastyczna wykorzystywana nie tylko na lekcje, ale również na prowadzenie zajęć sensorycznych.

Pracownia komputerowa.

Pracownia komputerowa.

Gabinet logopedyczny.

Dodatkowe pomieszczenie do zajęć indywidualnych.

Gabinet medyczny.

Gabinet medyczny.

Biblioteka.

Boisko szkolne.

Bieżnia.

Plac zabaw.

Drugi plac zabaw z piaskownicą.

 

 

Zapraszamy !

Przyjdź, zobacz, zostań z Nami!

 

Dorota Kaja

autor zdjęć Krzysztof Szkolnicki szkolne.studio

 

Zobacz także:

Jesienna Kampania Rowerowa

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie.Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022. bierze kolejny raz udział w projekcie Stars –rowerem do szkoły.Inicjatywa dotyczy promowania dojazdów do szkoły rowerem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Czas trwania: 27 września – 22 października (4 tygodnie / 18 dni) z wyłączeniem 14 i 15 października. Zasady akcji: Każde dziecko, które przyjedzie do