Logo "Psiej Lekcji".

Uczniowie klas I a, I b, II b i III b realizują w bieżącym roku szkolnym program „Psia Lekcja” organizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki udziałowi w programie młodzi miłośnicy czworonogów otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa i sposobów komunikacji z nim. Dowiedzą się także, jak psy mogą pomagać ludziom. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do poziomu uczennic i uczniów w wieku wczesnoszkolnym.

Dzisiaj – w Światowy Dzień Zwierząt – uczniowie klasy III b zrealizowali pierwsze zajęcia mające na celu podniesienie wiedzy o potrzebach psów, wytłumaczenie zwyczajowych zachowań psów, przedstawienie ważnych elementów opieki nad psem, omówienie ludzkich zachowań, które mogą być trudne dla psów, podniesienie wiedzy o tym, jak obchodzić się bezpiecznie z psem. Dzieci dowiedziały się, że pies to nie pluszak, lubi i potrzebuje się przytulać, ale tylko, gdy sam tego chce. Ściskanie psa „znienacka” może być traktowane jako atak. Psy lubią również spać ze „swoimi ludźmi” i wtedy właśnie pragną się przytulić.

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa