Logo "Psiej Lekcji".

Uczniowie klas I a, I b, II b i III b realizują w bieżącym roku szkolnym program „Psia Lekcja” organizowany przez Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom. Dzięki udziałowi w programie młodzi miłośnicy czworonogów otrzymają podstawową wiedzę z obszaru potrzeb psa i sposobów komunikacji z nim. Dowiedzą się także, jak psy mogą pomagać ludziom. Zajęcia lekcyjne i działania dostosowane są do poziomu uczennic i uczniów w wieku wczesnoszkolnym.

Dzisiaj – w Światowy Dzień Zwierząt – uczniowie klasy III b zrealizowali pierwsze zajęcia mające na celu podniesienie wiedzy o potrzebach psów, wytłumaczenie zwyczajowych zachowań psów, przedstawienie ważnych elementów opieki nad psem, omówienie ludzkich zachowań, które mogą być trudne dla psów, podniesienie wiedzy o tym, jak obchodzić się bezpiecznie z psem. Dzieci dowiedziały się, że pies to nie pluszak, lubi i potrzebuje się przytulać, ale tylko, gdy sam tego chce. Ściskanie psa „znienacka” może być traktowane jako atak. Psy lubią również spać ze „swoimi ludźmi” i wtedy właśnie pragną się przytulić.

Zobacz także:

Ars longa, vita brevis.

Jak wybrać repertuar do szkolnego KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla klas IV – VIII? Zapoznaj się ze wskazówkami…

Wyniki konkursu recytatorskiego klas I – III.

                                      Dnia 22 listopada odbył się XIX konkurs recytatorski dla klas 0 – 3   „ Wiersze malowane kwiatami „. Wiersze zaprezentowało 18  recytatorów. Piękne recytacje oceniało jury w składzie: pani  wicedyrektor Krystyna Glanowska, pani Małgorzata Gofroń, pani Krystyna Gubernat oraz reprezentacja Samorządu  szkolnego. Oto wyniki konkursu: KLASY PIERWSZE I miejsce :   Gabriela Przewłocka de