Manewry Artystyczne…? Ależ tak! Uczniowie naszej szkoły mieli po raz pierwszy kontakt z tym wydarzeniem kulturalnym..

W dniach 24 – 25 maja 2021 r. w Warszawie odbyły się przesłuchania w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego na szczeblu Rodzajów Sił Zbrojnych. W konkursie „Konfrontacje sceniczne” przewidziano następujące kategorie:  Turniej Poezji  Śpiewanej, Turniej Recytacji, Turniej Teatrów Jednego Aktora,  Turniej Audiowizualnych Form Teatralnych

Rada Artystyczna w składzie:  Mateusz Wachowiak (przewodniczący), Antoni Muracki, Stanisław Górka, Monika Szymkowiak (sekretarz) po obejrzeniu prezentacji konkursowych przyznała  w Turnieju Poezji Śpiewanej kwalifikacje na szczeblu Wojska Polskiego  pięciu solistom w grupie wiekowej 13 – 16 lat oraz dwóm zespołom młodzieżowym.

Wśród wymienionych wykonawców znalazł się nasz uczeń MACIEJ LIPTAK  z kl. VII a. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwóch piosenek, z których jedna miała nawiązywać do tematu patriotycznego, wojskowego.  Maciek przygotowany przez p. Annę Michalik zaprezentował utwory Agnieszki Osieckiej i Antoniego Słonimskiego. Piękną aranżację fortepianową stworzył p. Konrad Matyło, artysta scen krakowskich. Solo na skrzypcach wykonał Jan Hiwa.

Koncert finałowy odbędzie się po wakacjach. Trzymamy kciuki za Maćka 🙂

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

uczniowie biorący udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach sztafet na ergometrze wioślarskim
Aktualności

Złote dziewczęta

26 listopada odbyły się XV Ogólnopolskie Mistrzostwa sztafet na ergometrze wioślarskim.
Szkołę reprezentowały 3 sztafety dziewcząt. Wszystkie walczyły dzielnie do ostatniego pociągnięcia wioseł i zajęły wysokie miejsca.

Niepodległa do Hymnu

W związku z 104 rocznicą odzyskania niepodległości szkoła wzięła udział w akcji ogólnopolskiej Niepodległa do hymnu. Uroczysty apel odbył się 8 listopada. Przygotowała go klasa 5b. Uczniowie wraz z całą społecznością szkolną śpiewali pieśni patriotyczne. Ponadto zabrali nas w podróż w czasie do roku 1918. Mogliśmy usłyszeć głos naszych przodków i dowiedzieć się co czuli

Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 listopada

Ten wyjątkowy dzień dzieci obchodziły w swoich klasach. Zerówka Klasa 1 Klasa 2 a Klasa 2a do matematycznych zmagań zaprosiła swoje misie. Klasa 2 b Klasa 2b obejrzała prezentację multimedialną o tym dniu, wykonała pracę plastyczne, z wykorzystaniem programu Wordwall rozwiązywała zagadki, labirynty, rebusy. Czytaliśmy fragmenty książek o misiach m.in. Cz. Janczarski „Miś Uszatek”, Klasa