Manewry Artystyczne…? Ależ tak! Uczniowie naszej szkoły mieli po raz pierwszy kontakt z tym wydarzeniem kulturalnym..

W dniach 24 – 25 maja 2021 r. w Warszawie odbyły się przesłuchania w ramach Manewrów Artystycznych Wojska Polskiego na szczeblu Rodzajów Sił Zbrojnych. W konkursie „Konfrontacje sceniczne” przewidziano następujące kategorie:  Turniej Poezji  Śpiewanej, Turniej Recytacji, Turniej Teatrów Jednego Aktora,  Turniej Audiowizualnych Form Teatralnych

Rada Artystyczna w składzie:  Mateusz Wachowiak (przewodniczący), Antoni Muracki, Stanisław Górka, Monika Szymkowiak (sekretarz) po obejrzeniu prezentacji konkursowych przyznała  w Turnieju Poezji Śpiewanej kwalifikacje na szczeblu Wojska Polskiego  pięciu solistom w grupie wiekowej 13 – 16 lat oraz dwóm zespołom młodzieżowym.

Wśród wymienionych wykonawców znalazł się nasz uczeń MACIEJ LIPTAK  z kl. VII a. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwóch piosenek, z których jedna miała nawiązywać do tematu patriotycznego, wojskowego.  Maciek przygotowany przez p. Annę Michalik zaprezentował utwory Agnieszki Osieckiej i Antoniego Słonimskiego. Piękną aranżację fortepianową stworzył p. Konrad Matyło, artysta scen krakowskich. Solo na skrzypcach wykonał Jan Hiwa.

Koncert finałowy odbędzie się po wakacjach. Trzymamy kciuki za Maćka 🙂

red. Krystyna Gubernat

Zobacz także:

Drodzy Rodzice!

Zachęcamy do zapoznania się z broszurą ,,Dzieci w wirtualnej sieci”.

Aktualności

Ogłoszenia bieżące

Sekretariat zmienia godziny pracy. Od 07.06.2021 roku będzie otwarty w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godziny 7:00 do 15:00.

Aktualności

Manewry Artystyczne Wojska Polskiego 2021

Z radością informujemy, że MACIEJ LIPTAK z kl. VII a zakwalifikował się do ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO w ramach Konfrontacji Scenicznych w kategorii „Poezja śpiewana”.