Z radością informujemy, że od października prowadzona jest  u nas w szkole terapia integracji sensorycznej. Został zakupiony nowy sprzęt do prowadzenia tego typu zajęć.

Integracja sensoryczna to podświadomy proces zachodzący w mózgu (bez udziału naszej świadomości), który porządkuje informacje pobrane przez zmysły i nadaje znaczenie temu, co jest doświadczane, przez selekcję informacji i wybór tego, na czym mamy się skupić (np. słuchanie nauczyciela i ignorowanie hałasu z zewnątrz). Pozwala nam celowo działać i celowo reagować na sytuacje, których doświadczamy (tzw. odpowiedź adaptacyjna). Tworzy fundamenty edukacji i zachowań społecznych.