Gratulacje dla Laureata!

Z ogromną satysfakcją informujemy, że JAN ZABAWA z klasy VIII b został LAUREATEM Małopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Wielkanocny „zbijak”

W ubiegłym tygodniu uczniowie świetlicy uczestniczyli w przedświątecznym turnieju popularnego „zbijaka”. Mimo, iż zwycięzca zawsze jest tylko jeden, wszyscy uczestnicy walczyli do ostatniej sekundy meczu i włożyli w grę wielkie zaangażowanie oraz uśmiech.

Historia przysłów – podsumowanie innowacji

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole realizowano innowacje Historia przysłów. Na zajęciach poruszano zagadnienia dotyczące polskich przysłów, ich znaczenia oraz genezy. Szczególny nacisk położono na przysłowia, które odnosiły się do wydarzeń, miejsc, postaci lub zjawisk historycznych. Zajęcia poszerzały słownictwo i wiedzę historyczną uczniów oraz uwrażliwiały na zmiany zachodzące w języku na przestrzeni dziejów .

Stawiamy na Łapy – podsumowanie akcji

W marcu odbyła się w naszej szkole zbiórka na rzecz zwierząt – podopiecznych Fundacji Stawiamy na Łapy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za liczne dary płynące z głębi serca!